نحوه بازیافت ضایعات آهن در محیط

مکان فعلی شما :  

ضایعات به اجناسی از جنس آهن و فلز گفته می شود که در محیط های صنعتی و خانگی یافت می شود. ضایعات آهن توسط افرادی به نام جمع آوری کننده ضایعات جمع آوری می شوند و این افراد این مواد را در محیط هایی به نام کارخانه که در فضایی باز است انبار می کنند. این ضایعات آهنی و فلزی ممکن است قبل از اینکه بازیافت شوند، در صورت مورد استفاده بودن به افراد دیگر فروخته شوند.

"<yoastmark

ضایعات آهن

همانطور که می دانید فروش و خرید ضایعات آهن بر اساس کیلو انجام می شود. در این مکان ارزش هر چیزی بر اساس قطعه ذوب شده آن محاسبه می شود. چرا که دیگر این اجناس کارایی ندارند و باید بازیافت شوند. گاهی اوقات ضایعاتی که خریداری می شود متشکل از چند قطعه است که در این صورت قطعات مختلف آن که شامل مس، آهن، روی، چدن و .. را از هم جدا می کنند. هر کدام از این اجناس قیمت متفاوتی دارند و جداگانه فروخته می شوند.

قیمت ضایعات آهن

قیمت ضایعات آهن متفاوت است. گاهی اوقات بین دو طرفه معامله مزایده ای برگزار می شود و افراد بر روی ضایعات قیمتی می گذارند تا ضایعات را بخرند و گاهی اوقات هم به صورت اینترنتی انجام می شود. در شرکت خدماتی بازرگانی مراکز اسقاط و بازیافت خودرو فرسوده کشور این امکان فراهم شما که افراد کاملا رایگان و بدون پرداخت هیچ گونه هزینه به قیمت ضایعات آهن و همچنین قیمت محصولات فولاد دسترسی داشته باشند.

بازیافت ضایعات فواید بسیار زیادی نه تنها برای فروشنده بلکه برای محیط زیست دارد. این بازیافت باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود و باعث می شود دوباره این مواد وارد چرخه کار شوند و به صورت زباله مدفون نشوند.

فناوری بازیافت فلزات

فلزات گوناگونی در صنعت وجود دارند. این فلزات شامل موادی مانند آهن، سرب، آلومینیوم، مس و روی است. بعضی از این فلزات از سایر گران تر هستند و جزء دسته فلزات غیر آهنی به شمار می آیند مانند مس، برنج، آلومینیوم، منیزیم، قلع و نیکل هستند. فلزات آهنی دیگر در مقایسه با فلزات بالا از بهای کمتری برخوردار هستند.

در صورتی که ضایعاتی در گوشه و کنار محیط خود دارید می توانید این ضایعات را به افرادی که در این حیطه هستند بفروشید و در مقابل پول نقد دریافت کنید. با اینکار می توانید نه تنها پولی دریافت کنید، بلکه قدمی در راستای اقتصادی و محیط زیست بردارید.